Vestuvių Fotografas | Prieš užsakant …

Vestuvių fotografas – „VidPro” pataria :

10 klausimų kuriuos reikia užduoti vestuvių fotografui

Jeigu neturite savo mylimiausio ir patikimiausio vestuvių fotografo, yra tikimybė, kad pateksite į didžiulį nuostabių fotografų liūną, kurie Jums pateiks neįtikimų nuotraukų pavyzdžių. Tad išsirinkti vieną, tinkantį tik Jums, užims nemažai laiko. Tačiau kai jau susiaurinate turimą sąrašą į galimų pretendentų saują, Jums verta pateikti 10 klausimų, kuriuos turėtumėte užduoti potencialiems savo vestuvių fotografams susitikimo ar pokalbio metu.


vidpro 1

1. Ar Jūs esate laisvas mūsų vestuvių dieną ?

Tai turėtų būti pats pirmas klausimas, kurio klausite. Jeigu vestuvių fotografas tą dieną užimtas, savaime aišku, jog galite jį braukti iš sąrašo.

2. Koks Jūsų fotografavimo stilius ?

Kiekvienas Vestuvių Fotografas turi savo stilių, nesvarbu ar jis būtų gamtos fotografas, architektūrinių statinių ar vestuvių. Fotografas turi mokėti savo stilių sutapatinti ir pateikti Jums taip, kad Jūs ir Jūsų sutuoktinis jau įsivaizduotumėte kaip nuostabiai atrodysite savo vestuvinėse nuotraukose.

3. Būsite vienas ar Jums padės ?

Akivaizdu, jog kuo daugiau kamerų ir vestuvių fotografų Jus fotografuos, tuo daugiau nuotraukų Jūs gausite. Tačiau ar Jūs norite daug nuotraukų, ar norite TŲ vienintelių momentų. Tai yra labai individualus pasirinkimas, bet tikrai privalumas žinoti, kiek žmonių dirbs su Jumis vestuvių dieną. Žinoma, taip pat reikia atsižvelgti ir į biudžetą, oro sąlygas.

4. Ar yra kokių nors papildomų išlaidų ?

Dauguma vestuvių fotografų siūlo paketus, kuriais jie siekia skirtingų biudžetų asortimento, bet net ir su rinkiniu visuomet yra dalykų, kurie Jums gali kainuoti papildomai, pavyzdžiui, papildoma valanda darbo ir kt. Visus „bet“ Jūs privalote žinoti iš anksto.

5. Kaip Jūs būsite apsirengę vestuvių dieną ?

Labai svarbu, kad vestuvių fotografas (asistentas/ai) nebūtų apsirengę iššaukiančiai Jūsų vestuvių dieną, kad neblaškytų Jūsų ir visų svečių dėmesio.

6. Kokia jūsų atšaukimo ir/ar užstato grąžinimo politika ?

Nė vienas iš mūsų nemėgsta galvoti apie blogiausią, tačiau tai būtų protingas žingsnis planuojant vestuves. Niekada negalite žinoti, kas nutiks po to, kai jau viską suplanuosite.

7. Ką ir kaip konkrečiai mes gausime po vestuvių ?

Turite išsianalizuoti, kaip vestuvių fotografas Jums pateiks savo darbą (kompaktinis diskas, USB, albumas ar kt.). Jeigu albumas – kiek jame fiziškų nuotraukų. Jeigu Diskas/USB– kiek sutvarkytų failų gausite (ir ar gausite nesutvarkytas). Jeigu video nuotraukų galerija – kokio ilgio. Ir išvis – ar fotografas turi galimybę pateikti spausdintas nuotraukas.

8. Per kiek laiko gausime visas vestuvių nuotraukas ?

Labai svarbu nusistatyti terminą iki kada fotografai privalo atlikti savo darbą. Tai negali būti labai didelis laiko tarpas, kad dėl fotografo neapdairumo neliktumėte ko ne pusę metų be nuotraukų. Galima tartis, kad keletą nuotraukų iš šventinės dalies ir pora meninių nuotraukų iš fotosesijos ir bažnyčios fotografas atsiųstų greičiau, kad turėtumėte ką parodyti draugams ir artimiesiems laukdami likusių nuotraukų. Nepamirškite pasitikslinti kokiu formatu nuotraukas gausite.

9. Ar Jūs saugojate nuotraukas po atlikto darbo ?

Labai svarbu žinoti, ar vestuvių fotografas pasilieka nuotraukas po atlikto darbo ar atsirenka tik geriausias ir kitas ištrina. Juk gali atsitikti taip, kad kažkokiu būdu prarasite savo turimus failus ar albumą. Galbūt susidėvės laikmena ar vandeniu užliesite albumą. Būkite apsidraudę, kad dėl visa ko galėsite kreiptis į fotografą dėl nuotraukų kopijų.

10. Ar mūsų nuotraukos bus publikuojamos internete? Kur?

Ne kiekvienas nori pasidalinti savo vestuvių nuotraukomis visame pasaulyje, tad jei norite, kad Jūsų akimirkos nebūtų viešinamos prieš Jūsų valią, iš anksto įspėkite fotografą. Jei norite, kad vaizdai būtų viešinami internetiniuose portaluose – išsiaiškinkite, kokie jie bus ir paprašykite nuorodų į juos, kad matytumėte atsiliepimus, komentarus ir t.t., jog esant nemalonioms replikoms, galėtumėte susisiekti su fotografu.

vidpro 2

VIDPRO Photography komanda teikia profesionalais fotografo ir operatoriaus paslaugas. Turėdamas plataus mąsto įrangą, fotografas Ovidijus dirba visoje Lietuvoje, filmuoja ir fotografuoja krikštynas, vestuves, kitus renginius, bei asmenines fotosesijas, kuria vaizdo klipus ir įgyvendina įvairius projektus. Nėra renginio ar šventės, kurios VIDPRO Photography komanda negalėtų nufilmuoti ar nufotografuoti. Nesvarbu, ar tai būtų vestuvės, krikštynos, ar asmeninė fotosesija, VIDPRO Photography įgyvendins įvairius klientų pageidavimus, siūlydami du viename – profesionalias nuotraukas ir filmuotą medžiagą.

Naudingas straipsnis – kaip uždirbti iš nuotraukų pardavimo