Filmavimo iš Oro | Įvadas

 


Pirmoji aeronuotrauka buvo padaryta 1858 prancūzų fotografo Gaspard-Félix Tournachon (iš karšto oro baliono), ir nuo tada, fotografavimui ir filmavimui iš oro, nereikia astronominių biudžetų. Istoriškai susiklostė, kad fotografai naudojo viską, kad kameros pakiltų į orą. Tai balionai, paukščiai, aitvarai, raketos, lėktuvai ir sraigtasparniai.

 

Per pastaruosius kelerius metus, nepilotuojamų orlaivių sistemos , arba „dronai”, taip jie vadinami populiarioje spaudoje, pagerėjo tiek našumu ir patikimumu, kad jie pradėjo populiarėti , kaip geriausias būdas (daugumai), žmonėms užfiksuoti vaizdus ir vaizdo įrašus iš oro. Šie 5 patarimai padės jums gauti geriausią iš oro video.

 

kopteris

 

1. Pasirinkite tinkamą nepilotuojamą sistemą.

Dauguma žmonių , filmavimui iš oro pasirenką quadcopterį, kaip pirmąjį savo nepilotuojamą orlaivį. Quadcopteriai tai keturių propelerių orlaivis, kuriame sumontuoti elktroniniai skrydžio kontroleriai, davikliai (įskaitant akselerometrą, gyroskopą, magnetometrą ir barometrą), ir GPS automatiniam skrydžio stabilizavimui ir tam tikrais atvejais, leidžia vykdyti savarankišką “misiją” pagal nurodytus skrydžio taškus (GPS koordinates). Juos lengviau valdyti nei tricopterius (3 rotoriai), ir labiau prieinami negu hexacopteriai (6 rotoriai).

Populiariausias quadcopteris filmavimui iš oro yra $679 DJI Phantom , nes jis pilnai paruoštas skrydžiui jau tik ištraukus iš pakuotės ir galintis naudoti  GoPro kameras. (Naujas Phantom 2 Vision turi įmontuotą kamerą, plius FPV sistemą — patarimas 4 apačioje.) Phantom yra tobula platforma, pradedant pradedantiesiems , nes lengvai modifikuojama — yra daug aksesuarų, pagal kiekvieno norus ir pageidavimus.

 

quadkopteris


Multirotoriai nuo 3D Robotics yra taip pat geras pasirinkimas. Jie siūlo dalių rinkinius (kaip 3DR Quad Kit, Maker Shed item #MK3DR01, makershed.com) ir pilnai paruoštus skrydžiui modelius (įskaitant naują Phantomo konkurentą pavadintą Iris), visi naudoja atviro kodo, atviros geležies skrydžio platformas, puikiausiai pritaikomas pagal savo norus.

 

 

filmavimas iš oro kopteris


Drąsus kūrėjai tikriausiai norės sukūrti savo multirotorinius orlaivius , kurie turi galimybę būti (galbūt ) labiau biudžetui draugiškus  ir leidžia jums pritaikyti komponentus pagal jūsų poreikius . Savadarbiai quadcopteriai arba hexacopteriai susideda iš karkaso , skrydžio kontrolerio , elektroninių greičio reguliatorių (ESC ), variklių , propelerių , baterijos, radijo siųstuvas ir imtuvas. Visi rinkiniai yra prieinami už mažiau nei $ 200.

 

2.Pasirinkite tinkamą kamerą.

Nors didelės kameros gali būti lengvai keliamos į orą , jei jūs konfigūruojat ir padarėt savo daugiarotorinius orlaivius , mano mėgstamos kameros  filmuoti iš oro yra GoPro Hero3 kameros, kurios suteikia geriausią vaizdo kokybę savo dydžio ir svorio kategorijoj. GoPro Hero3 Black Edition sveria tik 73 gramų, ir gali filmuoti 2.7K ( 2704 × 1524 pikselių) 45Mbps . Ir turi įmontuotą Wi-Fi  atsisiųsti savo filmuotą medžiagą .

GoPro tapo filmavimo iš oro standartas, kuris reiškia maksimalų suderinamumą su OEM ir trečiųjų šalių aksesuarais filmavimuiiš oro , pvz vibracijos izoliatoriai ir gimbalai (kardaniniai šarnyrai)  .

Galiausiai GoPro lengvai montuojamos orlaiviuose,  naudojant savo standartinį vandeniui nepralaidų korpusą ar trečiosios šalies objektyvo apsaugas .

3. Kameros stabilizavimas.

Vaizdo kokybė tiesiogiai priklauso nuo naudojamos įrangos . Multikopterio judėjimas nėra lygus . Kai kopteris skrenda ,skrydžio reguliatorius automatiškai stabilizuoja orlaivį siunčiant galią savo  varikliams. Skrydžio manevruose arba esant vėjo gūsiams , multikopteris gali smarkiai judėti keliomis kryptimis ir tuo pačiu kopteris kiek galima automatiškai stabilizuojamas savo erdvėje , tuo metu nufilmuotas video gautas iš įmontuotų kamerų , gali šiek tiek prarasti kokybę. Anksčiau , šio hobio megėjai naudojo ištaisyti  orlaivio judejimui naudojo servo mechnizmus, bet servo mechanizmų veikimas yra lėtas ir jautrus , todėl negali ištaisyti pakankamai greitai.

Gimbalai ir orlaivių judėjimas . Šiomis dienomis ,  stabilizuotas video įmanomas dėl gimbalo su šarnyriniu mechanizmu , kurie naudoja bešepetėlinius variklius. Gimbalo pakaba , leidžia kamerai sukitis keliomis ašimis , o bešepetėliniai varikliai yra tokie patys kaip ir varantys , tik su mažesniu apsūkų skaičiumi . Šie varikliai sukėlė tikrą revoliuciją radijo valdomų modelių gamyboje , pasiekdami didelį galios ir svorio santykį ( Gimbalui naudojami didesnio sukimo momento varikliai)

Tipiškas kameros gimbalas leidžia suktis aplink dvi ašis : horizontaliai ir vertikaliai . Daviklis ant fotoaparato korpuso perduoda signalus GIMBALo valdikliui , ” Noriu būti stabilus”,  ir gimbalo valdiklis siunčia atitinkamus signalus į bešepetėlinius variklius , kurie kontroliuoja išilginį ir šoninį supimasį . Praktiškai bešepetėliniai pakabos šarnyrai leidžia gauti tokią filmuotą medžiagą iš kopterio , kad atrodo, kad ji buvo filmuota taikant „plaukiojančias” Steadicam platformas . Gimbal šarnyrai  GoPro kameroms yra tokie maži, kad leidžia tiesiog pritvirtiti prie bet kurio kopterio apačios.

 

gimbal

 

 

 

foto iš oro

Panaikinkite vibraciją ir ” Jello” efektą . Antra vaizdo kokybės problema , kurią reikia išspręsti , yra ” judantys kadrai ” artefaktų pašalinimas. CMOS vaizdo jutikliai , kurie naudojami daugelyje skaitmeninių fotoaparatų , nuskaityti paveikslėlio eilučių nuo viršaus iki apačios skaičiui, Taip jie skaito duomenis kiekvienam kadrui . Jei kamera juda , kai yra filmuojama, atsiranda horizontalūs erdviniai artefaktai , labiau žinomi kaip ” Jello . „

 

Jello efektą, sukelia kopterio filmuotai medžiagai, aukšto dažnio virpesiais  besisukančių variklių ir oro sraigtų vibracijos . Geriausias būdas pašalinti vibraciją, tai balansuoti sraigtus , kurie jau i iš gamyklos ateina su iš vienos pusės sunkesne puse nei kita. Balansavimas atliekamas nebrangiai . Propelerio balansavimas atliekamas taikant lipnią juostą lengvesnėje mentyje arba šlifavimo popieriumi šlifuojama sunkesnė mentis, jos gale – YouTube yra daug  vaizdo įrašų kaip tai padaryti. )

Subalansuoti propeleriai , kartu su vibracijos izoliatoriais , paprastai naudojami prijungti gimbal šarnyrai , turėtų duoti gražu , be Jello  , stabilizuotą vaizdą.

 

fotografavimas iš oro

 

 

 

kopteris filmavimas

 

4. Surinkite savo FPV sistemą.

Labai sunku gauti gerą vaizdo medžiagą, jei jūs negalite pamatyti, ką jūs filmuojate Kopterių pasaulyje,tai vadinama FPV, kuris reiškia pirmojo asmens matymą. Analoginis vaizdo siųstuvas naudojamas kopteryje siunčia vaizdo transliaciją realiuoju laiku iš kameros. Pilotas naudoja imtuvą ir atskirą monitorių arba LCD akinius pamatyti, ką kopteris mato . Patyrę pilotai gali skraidyti 100 % naudojant FPV,nereikalaujant realiai matyti orlaivį.

Pradinio lygio FPV sistemą galima įsigyti už maždaug $ 250.

 

 

fpv

 

5. Praktikos nėra per daug.

Svarbiausias dalykas, kurį galite padaryti, siekiant pagerinti jūsų filmuotos iš oro vaizdo medžiagos kokybę, tai tapti kvalifikuotu pilotu. Nėra kito būdo kaip gauti gerą vaizdo medžiagą nepraktikuojantis. Laikas praleistas prie darbastalio o ne skraidymas atvirame ore, neduos greitų ir gerų rezultatų.

Aš taip pat rekomenduoju praktikuotis naudoti nebrangius žaislus. Syma X1 ir Blade Nano QX arba mQX, visi didieji žaislai kopteriai kainuos nuo $36 iki $90. Jie skraido, naudojant tas pačias kontrolės savybes ir nesiūlo GPS vietos nustatymo . Įgūgiai gauti pilotuojant mažas sistemas , atves jus tiesiai prie didesnių, techniškai pranašesnių sistemų.

 

fpv video
copter toys

Straipsnio šaltinis